21 stycznia 2022

NOTES HERBERTOWSKI.
Notes podróżny przygotowany we współpracy z “Zeszytami Literackimi” do prowadzenia prywatnych zapisków, ilustrowany zdjęciami i fragmentami utworów Zbigniewa Herberta, w wyborze Marka Zagańczyka. Strony numerowane; notes z indeksem ułatwiającym porządkowanie dokonanych wpisów. [opis wydawcy]

Powstała cała seria tych notesów np.: Bolesław Leśmian. Książka do pisania; Konstanty Ildefons Gałczyński. Książka do pisania, Sandor Marai. Książka do pisania; Zuzanna Ginczanka. Książka do pisania etc. Są tez notesy poświęcone miastom, a nawet budynkom. Moim zdaniem zachwycający pomysł. Szukałam czegoś odpowiedniego do zapisków i odkryłam - ku własnej uciesze. Pokazuję dopóki nie ma tam grama notatek.NOTES HERBERTOWSKI, wydawnictwo Austeria, wybór tekstów Marek Zagańczyk, wydanie 2014, stron 200. 


2 komentarze:

  1. To wspaniała rzecz dla tych, którzy prowadzą notatniki. Niestety mnie z powodu pisania wyłącznie na komputerze tak wypaczył się charakter pisma, iż nie potrafię robić odręcznych notatek. A nawet jak nie robię nie jestem w stanie odczytać. Pamiętam, że wzięłam ze sobą taki notes do Florencji i bałam się go zapisać, bo wówczas bym go zniszczyła. Ale osoby, które ładnie piszą będą miały niezwykłą pamiątkę.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Notatki u mnie służą do codziennego użytku :) Nic specjalnego, ale postanowiłam nadać ich jako taką zewnętrzną oprawę :) Cieszyć się małymi rzeczami.

      Usuń

Dziękuję bardzo za konstruktywne słowo pisane pozostawione na tym blogu. Nie zawsze mogę od razu odpowiedzieć, za co przepraszam.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Prowadząca bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.