11 marca 2018

Żebraczka spod kościoła Świętego Sulpicjusza - ROZDANIE.Kochani!

Wraz z wiosennym dniem mam dla Was niespodziankę od Wydawnictwa Dreams. 

Do zdobycia:

 jeden egzemplarz książki Żebraczka spod kościoła Świętego Sulpicjusza Ksawery'ego de Montépin.

Wystarczy z dobrym słowem:
1. Wpisać się pod tym postem.
lub
2. Wpisać się pod postem na fanpage'u Słowem malowane.
lub
3. Wpisać się w komentarzu na instagramie @slowem_malowane_ z oznaczeniami @slowemmalowane i @dreams_wydawnictwo.

Rozdanie trwa od 11 do 15 marca 2018 r.
Adres wysyłkowy wyłącznie na terenie Polski.

Zapraszam!


stron 1062
tłumaczenie Władysław Izdebski


            Hrabia Emmanuel d’Areynes, stojąc u progu śmierci po ataku apopleksji, myśli już tylko o rozporządzeniu swoim majątkiem tak, by nie dostał się on w niepowołane ręce: pruskiego najeźdźcy lub męża bratanicy – cynicznego rozpustnika i hulaki, Gilberta Rollina. Bratanek hrabiego, młody i nieskazitelny ksiądz Raul, przychodzi z pomocą w sporządzeniu testamentu w taki sposób, aby kapitał został zabezpieczony dla mającego się narodzić dziecka Gilberta i Marii Henryki.
           Joanna Rivat niedawno wyszła za mąż. Teraz wiedzie ubogie, lecz szczęśliwe życie u boku kochającego męża, Pawła, z którym spodziewa się dziecka.
           Gdy wojska pruskie podchodzą pod Paryż i zwykli obywatele muszą stanąć do walki, a ludzka podłość upomina się coraz bardziej o zabezpieczenie własnych interesów, losy mieszkańców zaczynają się krzyżować w zdumiewający sposób, który zapoczątkuje ciąg niebezpiecznych intryg.
Żebraczka spod kościoła Świętego Sulpicjusza to oryginalna bogato ilustrowana powieść francuska z XIX wieku, której akcja rozgrywa się częściowo w realiach wojny francusko-pruskiej oraz rządów Komuny Paryskiej i wersalczyków. Przedstawia niezwykłą wielowątkową historię przesiąkniętą wiarą w to, że nawet największy triumf zła nie jest triumfem ostatecznym.9 komentarzy:

 1. O jak pięknie wydana i interesująca książka.
  Trudno byłoby nie pokusić się ją zdobyć więc się zgłaszam.

  Załączam moc niedzielnych serdeczności.

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękna książka, życzę wielu takich książek:)
  Jestem chętna:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Gdy widzę taką cegiełkę, to nie mogę przejść obok niej obojętnie - serce mnie do niej ciągnie. A już tym bardziej, gdy jest to powieść historyczna napisana dawno temu. Wpisuję się więc z dobrym słowem ;) Wiosny życzę wszystkim!

  OdpowiedzUsuń
 4. Jestem chętna! To jakaś ciekawa książka.

  OdpowiedzUsuń
 5. Książka może być ciekawa. Jestem chętna

  OdpowiedzUsuń
 6. Uwielbiam książki z ilustracjami, a jeśli mają tło historyczne i możemy się z nich czegoś nauczyć, to jest jeszcze lepiej. Dlatego chętnie wezmę udział. Życzę wszystkim samych dobrych i ciekawych książek :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Za dobre słowo książka Żebraczka spod kościoła Świętego Sulpicjusza wyd. Dreams wędruje do Ani Urbańskiej. Bardzo proszę o kontakt i dane adresowe. Pozdrawiam serdecznie biorących udział! Dobrego dnia :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo za konstruktywne słowo pisane pozostawione na tym blogu. Nie zawsze mogę od razu odpowiedzieć, za co przepraszam.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Prowadząca bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.